Każdy profesjonalny zakład spawalniczy powinien zostać wyposażony w nowoczesny odpylacz, który pozwala chronić płuca przed szkodliwym działaniem powstających podczas procesu spawania zanieczyszczeń. Asortyment odpylaczy dedykowanych do warsztatów spawalniczych jest dość duży. Które rozwiązanie wybrać? Jak dopasować urządzenie filtrowentylacyjne do indywidualnych potrzeb? Podpowiadamy.
Kryteria wyboru odpylacza spawalniczego
Odpylacz spawalniczy to doskonały wybór nie tylko do zakładów przemysłowych, ale także przydomowych warsztatów. Dzięki profesjonalnemu wyciągowi spawalniczemu można zadbać o zdrowie własne oraz pracowników, redukując zagrożenie związane z przedostawaniem się do płuc szkodliwych zanieczyszczeń. Najważniejsze kryteria doboru spawalniczego odpylacza przemysłowego to:
- wielkość i charakter zaplecza spawalniczego,
- wielkość odpylacza,
- funkcjonalność urządzenia filtrowentylacyjnego.
Nie w każdym warsztacie spawalniczym możliwe jest korzystanie z odpylacza stacjonarnego. Ograniczona ilość wolnego miejsca nie jest jednak przeszkodą, bo stacjonarny odciągacz spawalniczy może zostać zastąpiony np. nowoczesnym stołem z odciągiem lub jezdnym systemem odciągowym.
Duża różnorodność rozwiązań pozwala na skuteczną eliminację pyłów spawalniczych w pomieszczeniach o niewielkim metrażu oraz dużych halach. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto zasięgnąć porady eksperta, który pomoże dobrać odpylacz idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Czym powinien wyróżniać się odpylacz spawalniczy?
Wśród odpylaczy spawalniczych znajdziemy urządzenia o różnej funkcjonalności. Wysokiej jakości odpylacz do pyłów spawalniczych powinien wyróżniać się efektywną pracą oraz prostotą obsługi. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie rozwiązań technologicznych, które redukują ryzyko częstych usterek urządzeń filtrowentylacyjnych, czyli odpowiedni dobór materiałów i technologii.