Historia

Firma Klimawent powstała w 1992 roku. Po latach budowania sukcesu firmy  jako lidera w branży filtrowentylacji na rynku polskim, pod koniec lat dziewięćdziesiątych firma rozpoczęła eksport produktów na rynki europejskie, amerykańskie i rynki bliskiego wschodu.

W 2009 firma została przekształcona w spółkę akcyjną. W swojej ofercie firma posiada 7 grup produktów. Są to: wentylatory, dmuchawy, urządzenia filtrowentylacyjne, odsysacze spalin samochodowych, pochłaniacze dymu tytoniowego, systemy automatycznego odśnieżania dachów oraz jako uzupełnienie oferty – akcesoria wentylacyjne.

Wszystkie rozwiązania są dziełem autorskim naszego zespołu konstruktorów. Produkcja odbywa się we własnym zakładzie produkcyjnym pod kontrolą technologów.

Firma nieustannie inwestuje w nowoczesną infrastrukturę, zaawansowane technologie oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój firmy. Innowacyjne wdrożenia, które realizujemy wykorzystując wyniki badań prowadzonych we własnym labolatorium przyczyniają się do sukcesów firmy.

Misją firmy jest zapewnienie dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. 

Mamy świadomość, że jakość powietrza w najbliższej strefie przebywania człowieka wpływa w sposób znaczny na zdrowie, dlatego dostarczamy urządzenia, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Poprawiają one jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień.

Dlatego dążymy do tego, aby nasze produkty posiadały szereg cech wyróżniających je na tle konkurencji.

Nasze produkty powinny być:

  • skuteczne,
  • ciche w eksploatacji,
  • przyjazne środowisku,
  • efektywne energetycznie,
  • atrakcyjne pod względem plastycznym.