Jak działa ozonator?

Skuteczna dezynfekcja powietrza w pomieszczeniach pozwala uniknąć kontaktu z wieloma czynnikami chorobotwórczymi. Pozbywając się wirusów, bakterii oraz grzybów z lokali mieszkalnych oraz usługowych, można zminimalizować ryzyko zachorowania osób w nich przebywających. Aby oczyścić wnętrze z drobnoustrojów, nie wystarczy jego regularne wietrzenie. Wskazana jest okresowa dezynfekcja za pomocą specjalistycznego urządzenia, takiego jak ozonator. Wyjaśniamy, na jakiej…

Zobacz więcej

Stanowisko spawalnicze a przepisy BHP

Przy wykonywaniu prac spawalniczych należy przestrzegać wymagań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Stanowisko spawalnicze narażone jest na działanie wielu czynników, które mogą być szkodliwe dla zdrowia zarówno samego spawacza, jak i osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Jakie wymagania BHP muszą być spełnione?

Gdzie należy usytuować czerpnię powietrza?

Podczas planowania instalacji wentylacyjnej należy dobrze zastanowić się, gdzie zlokalizować czerpnię powietrza. Szczegółowe wytyczne znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2019.0.1065 t.j.). Kilkoma istotnymi poradami dzielimy się też w dalszej części naszego wpisu.

Czym są i jak działają odciągi miejscowe?

Bezpieczeństwo pracy w różnego rodzaju warsztatach, fabrykach i zakładach przemysłowych zależy od zastosowania wysokiej jakości, skutecznych urządzeń odprowadzających zanieczyszczenia. Odciągi miejscowe pozwalają wyłapać szkodliwe pyły oraz gazy bezpośrednio w miejscu ich emisji. Wyjaśniamy, jak działają te urządzenia, jakie są ich rodzaje i gdzie znajdują zastosowanie.