BlogSystem Odpylania

Korzystanie z odpylacza przemysłowego jest niezbędne w każdym pomieszczeniu, w którym podczas procesów technologicznych powstają różnego rodzaju pyły. Są one zaliczane do grupy głównych czynników szkodliwych, które oddziałują na zdrowie pracowników, wywołując poważne choroby. Jakie odpylacze mogą być stosowane w przypadku pyłów grubych? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia odpylającego? Podpowiadamy.

Dlaczego niezbędna jest redukcja pyłu procesowego?

Pył procesowy, inaczej pył produkcyjny, różni się wielkością, składem chemicznym oraz wpływem na organizm człowieka. Wyróżniamy pyły drobne i pyły grube, pyły suche i pyły mokre, pyły organiczne i pyły metali oraz pyły tworzyw sztucznych – rodzaj pyłu należy uwzględnić na etapie doboru odpylacza.

Powstające na etapie procesów wytwórczych i produkcyjnych pyły to najczęściej prowadzące do rozwoju chorób zawodowych zanieczyszczenia powietrza, które pracodawca jest zobowiązany skutecznie redukować. W tym celu służą m.in. przemysłowe odpylacze do pyłów drobnych, a także odpylacze przemysłowe do pyłów grubych. Urządzenia te zapewniają długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie, jednak muszą zostać dobrane do specyfiki branży. Doskonałym rozwiązaniem są również odpylacze o uniwersalnym zastosowaniu, które skutecznie eliminują z powietrza pyły o różnej konsystencji.

Jaki odpylacz do pyłów grubych?

Odpylacz do pyłów grubych powinien zapewniać skuteczną filtrację, gwarantując wysoką efektywność działania oraz niezawodną pracę. Do wyboru są zarówno odpylacze stacjonarne, jak i odpylacze mobilne, z których można korzystać na poszczególnych stanowiskach pracy. Na etapie poszukiwania idealnie dobranego do specyfiki branży urządzenia warto skorzystać z pomocy eksperta, który pomoże dobrać odpylacz dostosowany do rodzaju pyłu produkcyjnego.