Blogciężarówka

W sezonie zimowym niezwykle istotne staje się regularne i dokładne odśnieżanie dachów naczep samochodów ciężarowych. Jest to bardzo ważna czynność, ponieważ śnieg i lód zalegający na ich dachach stwarza realne zagrożenie na drodze, a także znacznie zwiększa masę całego zestawu, za co można słono zapłacić podczas rutynowej kontroli drogowej.

Kierowcy ciężarówek radzą sobie z tym problemem na różne sposoby – np. ruszają, a następnie gwałtownie hamują, aby śnieg sam spadł z dachu, często próbują usunąć go przy pomocy szczotki na długim kiju albo opukują całą plandekę od wewnętrznej strony. Jednak sposoby te są bardzo czaso- i pracochłonne, a i tak nie gwarantują maksymalnej skuteczności. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak można szybko i dokładnie pozbyć się śniegu z dachu naczepy, przeczytaj nasz dzisiejszy wpis!

Czym jest i jak działa system SNOW OUT TRUCK?

Aby skutecznie i szybko odśnieżyć naczepę, warto skorzystać z nowoczesnego systemu SNOW OUT TRUCK. Jest to innowacyjne rozwiązanie technologiczne umożliwiające dokładne pozbycie się śniegu i lodu zalegającego na dachu naczepy bez konieczności robienia tego własnymi rękami. Na system składają się dwie ustawione obok siebie komory wentylatorowe, które mają wbudowane pionowe rury zakończone dyszami nawiewnymi. Są one skierowane na dach pojazdu, a silne strumienie powietrza, które się z nich wydobywają, skutecznie oczyszczają go ze śniegu i lodu.

Powietrze z pierwszej dyszy skierowane jest na środek dachu, a strumienie powietrza z drugiej dyszy wieją na obszar znajdujący się w pobliżu jego krawędzi. Dzięki takiemu ułożeniu dysze idealnie ze sobą współpracują, zapewniając szybkie i precyzyjne odśnieżanie. Podczas gdy ciężarówka powoli przejeżdża pod dmuchającymi powietrzem dyszami, śnieg zalegający na dachu jej naczepy jest z niego zrzucany na drugą stronę pojazdu.

Dlaczego warto skorzystać z systemu SNOW OUT TRUCK?

System SNOW OUT TRUCK zapewnia staranne odśnieżenie dachu naczepy w bardzo krótkim czasie. Aby całkowicie pozbyć się śniegu i lodu z naczepy, wystarczy zaledwie około 3 minut! Warto korzystać z tego udogodnienia, żeby zapewnić sobie i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego maksymalne bezpieczeństwo. Odśnieżony dach naczepy to gwarancja spokojnej i udanej podróży.