Blogniebieski generator ozonu

Profesjonalne generatory ozonu cieszą się rosnącą popularnością. Te mechaniczno-elektryczne urządzenia służą w celu wytwarzania ozonu, który ma silne właściwości dezynfekujące oraz skutecznie odświeża powietrze. Dzięki ozonatorom można pozbyć się z otoczenia m.in. szkodliwych drobnoustrojów. Jakie zastosowanie znajdują generatory ozonu? Co warto wiedzieć na ich temat? Wyjaśniamy.

Generatory ozonu – sposób na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach

Od dłuższego czasu rośnie zainteresowanie wysokiej jakości generatorami ozonu. Urządzenia te znajdują zastosowanie w celu dezynfekcji i odświeżania powietrza w budynkach o różnym przeznaczeniu, a także służą do usuwania szkodliwych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc np. systemów wentylacji i klimatyzacji. Co więcej, pozwalają na usunięcie drobnoustrojów z wszystkich powierzchni oraz dezynfekcję wody i żywności

Mechanizm działania generatorów ozonu umożliwia wytworzenie trójatomowego tlenu, który ma silne działanie dezynfekujące. Ozon jest nie tylko skutecznym, ale także bezpiecznym sposobem dezynfekcji, dlatego coraz częściej zastępuje szkodliwe substancje chemiczne.

Gdzie najczęściej stosowane są generatory ozonu?

Generatory ozonu znajdują zastosowanie w różnych branżach oraz mogą być wykorzystywane w celu oczyszczania powietrza w domach i mieszkaniach. Do niedawna były stosowane jedynie przez profesjonalistów np. firmy sprzątające, mechaników, serwisantów klimatyzacji oraz wentylacji, a także fachowców zajmujących się odgrzybianiem i dezynfekcją budynków. Od początku pandemii COVID-19 urządzenia te stanowią podstawę skutecznej walki z rozprzestrzenianiem się wirusa, pozwalając na utrzymanie w higienicznej czystości pomieszczeń, w których przebywają duże grupy osób. Najczęściej ozonatory znajdują zastosowanie w m.in.:

  • sklepach wielkopowierzchniowych,
  • szpitalach i przychodniach,
  • żłobkach, przedszkolach i szkołach,
  • restauracjach,
  • innych obiektach użyteczności publicznej.

Ozonatory dezynfekują powietrze i mające z nim styczność powierzchnie, a także neutralizują nieprzyjemne zapachy, co sprawia, że mogą być stosowane także w obiektach służących w celu hodowli zwierząt, budynkach zawilgoconych i zagrzybionych oraz pomieszczeniach, które wymagają nie tylko skutecznej dezynfekcji, ale także usunięcia źródła nieprzyjemnego zapachu.