Info od eksperta

Wszyscy pracownicy Klimawentu wiedzą, że w tym roku firma obchodzi swoje 30-lecie. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że w tym roku mija również 20 lat zagranicznej współpracy Działu Eksportu z jednym z przedstawicieli działających w zachodniej części Europy. Mowa tutaj o firmie MIC MIC Soluciones z Hiszpanii.

Właścicielem MIC MIC Soluciones jest Sergio Sanclemente, który już od dwóch dekad współpracuje z naszą firmą. Przez ten czas kooperacji pomogliśmy mu zrealizować kilkadziesiąt różnych projektów dla hiszpańskiego przemysłu metalurgicznego, chemicznego i samochodowego (m.in. wyposażenie warsztatów samochodowych).

Rys 1. Zastosowanie odsysaczy ALAN w warsztacie samochodowym.

Zanim jednak podjął z nami stałą współpracę, pracował dla konkurencyjnej firmy. Jednak w pewnym momencie zdecydował się w ramach rozwoju swojej działalności skoncentrować wyłącznie na naszych produktach i od wielu lat tylko rozwiązania Klimawentu oferuje swoim klientom na rynku hiszpańskim. Jak często mówi, przez 20 lat swojej pracy realizował wiele projektów i to właśnie Klimawent towarzyszy mu w tej zawodowej podróży. Z jego bieżących relacji wiemy, że klienci w Hiszpanii są bardzo zadowoleni z dostarczanych przez nas urządzeń. I właśnie na tym rynku dostrzegamy potencjał na nadchodzące lata. Do tej pory na rynek hiszpański dostarczaliśmy głównie odsysacze spalin, ramiona odciągowe, wentylatory, komory wentylatorowe oraz inne urządzenia filtracyjne i odpylające.

Rys. 2 Odciągi stanowiskowe ERGO-FLEX.

Ale przecież oferta naszej firmy jest znacznie bogatsza, planujemy więc zaopatrywać hiszpańskich klientów w wiele innych urządzeń i rozwiązań systemowych.

 

Justyna Kaszyńska

Dyrektor ds. IT i Eksportu