Info od eksperta

Krótka historia firmy Hydromega

Firma Hydromega sp. z o.o. to firma z ponad 30-letnią tradycją. Projektuje i produkuje układy hydrauliki siłowej oraz automatyki przemysłowej dla przemysłu stoczniowego, budowlanego, wydobywczego, rolniczego i mechanicznego. Hydromega sp. z o.o. nieustannie rozwija się i poszerza gamę swoich produktów, czy innowacyjnych rozwiązań technicznych. Obecnie główna siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Gdyni przy ul. Czechosłowackiej 3. Wcześniej siedziba była zlokalizowana w Miszewie.

Nie trzeba tłumaczyć, że przeniesienie zakładu produkcyjnego w nowe miejsce to nie lada wyczyn. Jak w każdej doskonale prosperującej firmie, obok aspektów związanych z przygotowaniem zaplecza produkcyjnego, stawia się na zapewnienie pracownikom czystego powietrza na stanowiskach pracy. Klimawent S.A. od lat współpracuje z firmą Hydromega w zakresie wykonawstwa systemów wentylacyjnych.

Czytaj dalej

Zdjęcie 1. Ramię ERGO – zdjęcie z hali produkcyjnej w Miszewie. 

 

Zakres realizacji

Zapytanie z prośbą o przeniesienie wybranych układów wentylacyjnych z hal w Miszewie do nowej lokalizacji, Klimawent potraktował jako wyzwanie. Realizacja inwestycji obejmowała demontaż:

  • central wentylacyjnych,
  • urządzeń filtrowentylacyjnych typu UFO-4-M/N,
  • ramion ssących ERGO, wentylatorów wywiewnych,
  • ścian wentylacyjnych do malowania natryskowego FPS-1.

 

Zdjęcie 2. UFO-4-M/N – zdjęcie z hali produkcyjnej w Miszewie.

Ostatecznie urządzenia przewieźliśmy do Gdyni i wykonaliśmy wentylację nowej hali. Wentylacja obejmowała montownię, spawalnię oraz malarnię. Dodatkowo zakres prac montażowych obejmował  zarówno przegląd urządzeń, jak i wymianę filtrów. Jest to bardzo ważne w kontekście eksploatacji central, zespołów filtracyjnych etc. Drożne filtry są zawsze gwarantem sprawności systemów wentylacyjnych i jakości powietrza w miejscach pracy.

Hala produkcyjna to nie koniec! Następny etap inwestycji obejmie wentylację pomieszczeń biurowo-socjalnych.

 

Kierownik działu handlowego

Paweł Wojtowicz