Blogwentylatory w transporcie

Wentylatory to urządzenia, bez których trudno by było sobie wyobrazić wiele gałęzi przemysłu i codzienne życie. Ich głównym zadaniem jest odprowadzenie na zewnątrz powietrza zgromadzonego wewnątrz danego pomieszczenia. Wentylatory usuwają więc „zanieczyszczone” powietrze, umożliwiając dostęp do czystego powietrza w domu, mieszkaniu, biurze, sklepie, magazynie lub pracowni przemysłowej. Urządzenia te są szczególnie ważne w niektórych gałęziach przemysłu, tam, gdzie pracownicy są narażeni na czynniki mogące negatywnie wpływać na stan zdrowia. Jednym z takich obszarów jest przemysł drzewny, który stale generuje pyły, wióry i trociny.

Możliwości wentylatorów transportowych

Jednym z najważniejszych typów wentylatorów stosowanych w przemyśle drzewnym jest wentylator transportowy promieniowy. Jego głównym zadaniem jest odciąganie powietrza zapylonego lub powietrza zanieczyszczonego składnikami o różnym stopniu granulacji i koncentracji, także wiórów i trocin. Ten model wentylatora sprawdzi się zarówno w przypadku wentylacji nawiewnej, wywiewnej, jak i przy stanowiskach pracy. Urządzenie posiada napęd bezpośredni, wirnik i obudowę wykonaną z aluminium, a całość jest wyposażona w stelaż ułatwiający jego przenoszenie.

Nasz wentylator transportowy sprawdzi się nie tylko przy usuwaniu z powietrza wiórów i trocin. Urządzenie pozwala również na:

  • osuszanie zawilgoconych pomieszczeń,
  • przetłaczanie pyłów i większych elementów powstających podczas obróbki papieru, skóry, tkanin, tworzyw sztucznych.

Urządzenia z grupy wentylatorów promieniowych pozwalają także na transport nieagresywnych i niewybuchowych gazów, spalin, pyłów i opiłków metalowych.

Szukając odpowiedniego wentylatora, bez względu na to, czy będzie to wentylator transportowy, czy też inny, postaw na wysoką jakość. Tylko urządzenia z górnej półki, przemyślane i starannie wyprodukowane będą w stanie spełnić swoją funkcję. Z dumą możemy stwierdzić, że jesteśmy liderem w branży filtrowentylacji na polskim rynku. Udało nam się to osiągnąć m.in. dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów, które powstały w oparciu o wiedzę, badania i analizy laboratoryjne.