Info od eksperta
Urządzenie ROBUST-2000 zamontowane zostało u jednego z naszych Klientów wraz dwoma ramiona ERGO LUX w pomieszczeniu badawczym firmy.

Urządzenie ROBUST występuje w dwóch wielkościach, o wydajnościach 1000 oraz 2000 m³/h. ROBUST znajdzie swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu takich jak przemysł chemiczny, farmaceutyczny czy spożywczy. Oczyszcza on powietrze z suchych i grubych pyłów, powstających w trakcie nieiskrzących procesów szlifowania oraz przesypywania materiałów sypkich. Urządzenie filtrowentylacyjne ROBUST zbudowane jest ze stalowej obudowy, do której przymocowany jest wentylator wraz z jego obudową. Dzięki tłumikowi zamontowanemu na wylocie wentylatora, urządzenie generuje niższy poziom hałasu co znacznie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu w którym pracuje ROBUST. Urządzenie wyposażone jest również w łapacz iskier oraz wysokiej klasy filtr nabojowy z tkaniny celulozowo-poliestrowej, oczyszczany za pomocą ręcznego strzepywacza pyłów, nagromadzonych podczas pracy.

ROBUST

Rys. 1 Przykład zastosowania urządzenia ROBUST-1000.

Ramiona odsysające ERGO LUX, które zamontowane zostały do urządzenia pozwalają na dokładne usunięcie pyłów w miejscu ich powstania. Odpowiednio wyregulowane przeguby cierne pozwalają na łatwe manewrowanie ramieniem w zależności od potrzeb pracującego.

Mobilność samego urządzenia filtracyjnego jak i ramion odsysających pozwala na dokładne uchwycenie suchych pyłów w miejscu ich powstawania, nie dopuszczając do ich rozprzestrzenienia się w całym pomieszczeniu.

Dzięki odpowiednio dobranemu urządzeniu nasz Klient zyskał świeże powietrze na stanowiskach pracy.

 

Łukasz Waligórski

Projektant

 

Więcej informacji i danych technicznych na temat urządzenia ROBUST.