Info od eksperta

 

Wszystko zaczyna się od pasji…

Początki firmy Klimawent w branży wentylacyjnej sięgają lat 90., z kolei marka Portman Lights powstała w 2016 r. W obu przypadkach założyciele mieli wyjątkową wizję stworzenia produktów, które zdobyłyby uznanie nie tylko na rynku krajowym, lecz także na świecie. Wartością kluczową nie jest moment startu, ale wiedza i doświadczenie. Portman Lights to producent nowatorskich lamp scenicznych stosowanych podczas realizacji spektakularnych koncertów i renomowanych produkcji telewizyjnych. Rozległa sieć dystrybutorów oraz grono zadowolonych klientów sprawiły, że lampy są produkowane na dużą skalę.

Jednym z kluczowych procesów technologicznych w produkcji lamp Portman Lights jest ręczne spawanie laserowe. W jego wyniku powstają substancje powodujące emisję dymu i zagrażające zdrowiu pracowników. I to właśnie z tym wyzwaniem zwrócił się do nas jeden ze współwłaścicieli firmy. Jak sprostać takiemu zadaniu? Pył wydzielający się podczas procesu spawania jest lepki. Filtry nabojowe regenerowane sprężonym powietrzem tracą skuteczność praktycznie natychmiast, a stosowanie wymiennych filtrów przy ciągłej produkcji jest nieopłacalne.

W naszym asortymencie znajduje się filtr elektrostatyczny PROTON wyposażony m.in. w sekcję jonizatora, sekcję wychwytywacza oraz zintegrowany wentylator. W trakcie przepływu zanieczyszczeń przez urządzenie lepkie cząsteczki pyłu zatrzymują się na sekcji wychwytywacza. Użytkownik musi jedynie regularnie czyścić ten element. Dla precyzyjnej aplikacji zaproponowaliśmy dodatkowo magistralę zakończoną ramionami odciągowymi. System odciągowy skutecznie utrzymuje czyste powietrze na stanowiskach spawalniczych i tym samym zapewnia pracownikom bezpieczeństwo.
Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć kolejnego Klienta w utrzymaniu czystego powietrza na stanowiskach pracy.

Paweł Wojtowicz
Kierownik działu handlowego