Info od eksperta

Benefity dla pracowników

Jednym z benefitów, na jaki nasi obecni i przyszli pracownicy mogą liczyć, jest pakiet medyczny.

Gdy wprowadzaliśmy go do firmy bez mała 10 lat temu, był rzadkością w sektorze średnich przedsiębiorstw. Obecnie ciężko znaleźć firmę, która takiego pakietu w swojej ofercie nie ma.

Jak zawsze jednak usługa usłudze, a więc i pakiet pakietowi nierówny.

W firmie postawiliśmy przede wszystkim na elastyczność oraz na wygodę dla pracowników. Zależało nam na tym, aby pracownicy dojeżdżający z różnych miejscowości położonych w okolicach Trójmiasta nie musieli być ograniczeni jedną czy dwiema placówkami, do których mogą się udać, ale by mieli zdecydowanie więcej opcji do wyboru. Udało się to zrealizować dzięki współpracy z ubezpieczycielem oferującym bezgotówkowe rozliczanie w wielu placówkach własnych i współpracujących na terenie całego kraju.

Zakres ubezpieczenia

Istotne było też dla nas jak najlepsze dopasowanie zakresu usług do profilu pracowników w naszej firmie. Dzięki temu, że umowa z ubezpieczycielem jest krótkoterminowa. Za każdym razem przy jej odnawianiu weryfikujemy, czy dany zakres pakietu rzeczywiście odpowiada potrzebom naszych pracowników. W miarę możliwości za każdym razem modyfikujemy dostępne usługi.

Wiadomo, że to, co 10 lat temu było atrakcją na rynku pracy, obecnie bardzo spowszedniało. Jednak pokuszę się o stwierdzenie, że dobrze skonstruowany pakiet medyczny jest jednym z istotnych czynników, które pracownicy biorą pod uwagę przy rozważaniu zatrudnienia się w nowej firmie. I właśnie dlatego dalej będziemy starali się szukać optymalnych rozwiązań dla zapewnienia jak najlepszej jakości usług medycznych dla naszej kadry.

 

Kamila Stankowska

Kierownik Działu Personalnego