Info od eksperta

Odpowiednie przygotowanie samochodu do sezonu zimowego jest bardzo ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. W samochodach osobowych wymieniamy opony na zimowe, zaopatrujemy się w skrobaki do szyb, zmiotki do odśnieżenia i płyny do odmrażania. W wypadku samochodów ciężarowych te czynności są podobne. Problem pojawia się wtedy, gdy na naczepie samochodu ciężarowego zgromadzi się warstwa śniegu i lodu. Kierowcy, przygotowując samochód do jazdy, najczęściej czyszczą dachy ręcznie, za pomocą szczotki. Stukają od środka w dach naczepy lub – co gorsza – sami wchodzą na śliski dach i ręcznie usuwają zalegający tam śnieg i lód. Takie działania są przede wszystkim bardzo niebezpieczne, a dodatkowo narażają kierowcę na koszty finansowe w przypadku uszkodzenia plandeki.

Po wielu próbach KLIMAWENT wprowadził na rynek system automatycznego odśnieżania dachów pojazdów ciężarowych SNOW OUT TRUCK TWINS. Dzięki niemu przygotowanie samochodu ciężarowego do jazdy w sezonie zimowym zostało zautomatyzowane, a więc jest bezpieczniejsze i szybsze.

Zapewne wielokrotnie każdy z Państwa był świadkiem sytuacji (np. rondzie), kiedy wielkie płaty lodu oraz śniegu spadały z naczepy samochodu ciężarowego. Taka sytuacja jest niebezpieczna zarówno dla pojazdów jadących z tyłu, jak i dla pieszych dla stojących przy przejściach. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom SNOW OUT TRUCK TWINS zapewnia bezpieczeństwo kierowcy oraz wszystkim użytkownikom dróg.

Rys. 1 SNOW OUT TRUCK TWINS – widok z przodu i boku.

SNOW OUT TRUCK TWINS składa się z dwóch ustawionych obok siebie komór wentylatorowych z odpowiednio wyprowadzonymi dyszami. Te dysze są skierowane na dach samochodu. Dzięki właściwie dobranym parametrom proces całkowitego odśnieżenia samochodu ciężarowego trwa zaledwie 3 minuty i jest w pełni automatyczny.