BlogFiltry W Odpylaczu

Utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza w zakładzie przemysłowym jest priorytetem. Dzięki profesjonalnym, nowoczesnym odpylaczom z powietrza mogą zostać skutecznie odfiltrowane nawet bardzo drobne pyły i gazy. Wybór odpylacza powinien odbywać się z uwzględnieniem rodzaju powstających w hali produkcyjnej i na poszczególnych stanowiskach pracy zanieczyszczeń. Sprawdź, jaki odpylacz będzie doskonałym wyborem do drobnych pyłów i gazów.

Wybór odpylacza a rodzaj zanieczyszczeń powietrza

Odpylacze przemysłowe różnią się pod względem zastosowania. Urządzenia te zostały zaprojektowane w celu usuwania z powietrza cząstek stałych o określonej wielkości, a także innych zanieczyszczeń. Dobór przemysłowego odpylacza powinien uwzględniać jego dopasowanie do rodzaju powstających w konkretnym przedsiębiorstwie pyłów.

Przed zakupem odpylacza trzeba określić indywidualne potrzeby, bo nieco inne odpylacze stosowane są w celu redukcji pyłów grubych oraz pyłów drobnych i gazów. Niezawodną pracą, która przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę zdrowia pracowników, będzie charakteryzował się jedynie precyzyjnie dopasowany do specyfiki branży odpylacz.

Jaki odpylacz do drobnych pyłów i gazów?

Odpylacz do drobnych pyłów i gazów powinien wyłapywać niewielkie cząstki zanieczyszczeń. W tym celu stosowane są odpowiednio dopasowane do rodzaju zanieczyszczeń powietrza filtry. Wśród odpylaczy przemysłowych do drobnych pyłów znajdziemy urządzenia o odmiennym zastosowaniu i funkcjonalności.

Doskonałym wyborem jest np. odpylacz do drobnych pyłów i gazów HARD-S, który skutecznie radzi sobie zarówno z pyłami suchymi, jak i pyłami lepkimi. Przeznaczony jest do usuwania zanieczyszczeń powstających m.in. podczas cięcia laserowego i polerowania różnych materiałów, a także redukcji nieprzyjemnych zapachów, gazów spawalniczych i oparów substancji chemicznych.