Info od eksperta

Jadąc autostradą, czy drogą szybkiego ruchu widzimy powstające, jak grzyby po deszczu, nowe hale produkcyjne i magazynowe. Powstają w zawrotnym tempie, czasami w szczerym polu. Te nowoczesne obiekty zapewniają użytkownikom odpowiednie warunki do prowadzenia, w sposób wydajny, działalności gospodarczej.

Współczesna technologia budowy takich obiektów zapewnia efektywność energetyczną, dobre oświetlenie użytkowanych przestrzeni, ergonomię i dobre połączenie z siecią dróg krajowych. Na dach hal widzimy panele fotowoltaiczne, place przed nimi oświetlają latarnie ze źródłami LED, a wokół budynków stoi często spora ilość „silosów” nieznanego, dla laika, przeznaczenia.

Jednym z ważnych elementów, poprawiających warunki użytkowania, jest dostarczenie czystego powietrza do wnętrza budynków. Każda hala produkcyjna, czy magazynowa, wymaga wentylowania, zapewniającego odpowiednią ilość wymian powietrza w jednostce czasu. Sama wymiana bez rekuperacji to obecnie zbyt mało. W dobie wysokich cen energii odzysk ciepła jest finansową koniecznością. W niektórych przypadkach sama wentylacja z rekuperacją może nie zapewnić wystarczająco dobrych warunków pracy. Istnieją procesy wymagające oczyszczania powietrza w miejscu powstawania zanieczyszczeń.

Spawanie, szlifowanie, polerowanie, laserowe i plazmowe wykrawanie, procesy obróbki skrawaniem, generujące mgłę olejową, czy procesy związane z materiałami sypkimi nie obejdą się bez odpylania lub „odolejania” za pomocą profesjonalnych urządzeń filtrowentylacyjnych.

Jedną z możliwości zachowania czystości wewnątrz hal produkcyjnych jest skorzystanie z oferty firmy Klimawent, która oferuje urządzenia filtrowentylacyjne, prościej zwane „odpylaczami”. Seria UFO-A-N i UFO-LP wesprą każdego użytkownika w walce o zapewnienie czystego powietrza, ładu i porządku wewnątrz przestrzeni produkcyjnych bez kurzu na wszystkich elementach wyposażenia. Urządzenia tego gdyńskiego przedsiębiorstwa mogą również  zaoferować pomoc przy usuwaniu mgły olejowej, czy uciążliwych zanieczyszczeń lepkich dzięki elektrofiltrom czy odpylaczom z przewałem wodnym.

Piękna, nowoczesna hala może zachować swój czysty wygląd, tak na zewnątrz, jak i wewnątrz, dzięki urządzeniom z Klimawentu.

 

Tomasz Starsierski

Manager ds. Klientów Kluczowych