Blogozonowanie

Proces ozonowania powietrza to skuteczny sposób na dezynfekcję. Dzięki nowoczesnym generatorom ozonu możliwe jest pozbycie się bakterii, wirusów, zarodników grzybów i zarodników pleśni bez konieczności stosowania preparatów chemicznych. Metoda ta może być stosowana nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w hotelach, pensjonatach, punktach usługowych, a nawet prywatnych domach. Wyjaśniamy, na czym polega ozonowanie powietrza.

Jak działa ozonator?

Ozonator to urządzenie, które pozwala na wytworzenie ozonu i rozprowadzenie go w obrębie pomieszczenia, które podlega dezynfekcji. Zasada działania generatora ozonu opiera się o zjawisko podobne do wyładowań atmosferycznych, które można zaobserwować w naturze podczas burzy. Ozonator rozbija cząsteczki tlenu O2 i ponownie łączy je według odmiennego równania, uzyskując ozon O3. Urządzenie to nie wymaga dostarczania żadnych substancji chemicznych. Samo pozyskuje z powietrza wszystko to, czego potrzebuje do produkcji ozonu.

Dezynfekcja za pomocą generatora ozonu Klimawent wymaga jedynie podłączenia go do prądu. Na czas pracy urządzenia konieczne jest opuszczenie pomieszczenia, ponieważ ozon w wysokich stężeniach ma działanie toksyczne. Po upływie określonego czasu, podczas którego ozon ulegnie rozpadowi, możliwe jest ponowne korzystanie ze zdezynfekowanego pomieszczenia.

Dezynfekujące właściwości ozonu

Ozon wykazuje właściwości dezynfekujące, co sprawia, że może być używany do oczyszczania powietrza, powierzchni przedmiotów oraz wody. Pozwala pozbyć się bakterii, wirusów, zarodników grzybów oraz zarodników pleśni. Ozonowanie jest przy tym bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt, pod warunkiem przestrzegania zaleceń producenta urządzenia.

Generator ozonu to skuteczne narzędzie w walce z drobnoustrojami w domu, hotelu czy punkcie usługowym. Pozwala na bezpieczną dezynfekcję pomieszczeń szpitalnych. Może być stosowany również w szkołach i przedszkolach.