Blogwentylacja w zakładzie

Zakłady przemysłowe to zamknięte powierzchnie, w których codziennie pracuje wiele osób i maszyn. W tego typu miejscach wydziela się zazwyczaj dużo ciepła, pary i zanieczyszczeń powietrza różnego rodzaju. Takie warunki pracy są wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia zatrudnionych tam osób, a także mogą być niekorzystne dla maszyn i urządzeń znajdujących się w takim zakładzie. Zanieczyszczenia powietrza obecne w zakładach przemysłowych mogą stać się przyczyną zwiększonej zachorowalności pracowników, szybszego zużywania się części maszyn, a także w znaczący sposób zwiększyć ryzyko wzniecenia pożaru lub powstania wybuchu.

To dlatego wentylacja przemysłowa jest koniecznością w zakładach przemysłowych, gdzie jest odpowiedzialna za utrzymywanie optymalnych warunków środowiskowych w miejscu pracy. Jej zastosowanie zmniejsza ryzyko wypadków przy pracy i zachorowalności na schorzenia charakterystyczne dla wielu zawodów, a także sprawia, że pracownicy mają lepszą koncentrację, a więc w sposób bezpośredni przekłada się na zwiększenie efektywności wykonywanej pracy.

Montaż wentylacji przemysłowej krok po kroku:

1. Wykonanie projektu wentylacji
To pierwszy krok, który jest niezwykle istotny dla przyszłej eksploatacji danego systemu wentylacyjnego. Projekt musi być zgodny z przepisami dotyczącymi tego rodzaju wentylacji zawartymi zarówno w prawie polskim, jak i unijnym. Aby wentylacja mogła skutecznie oczyszczać powietrze w danym zakładzie produkcyjnym, przy jej projektowaniu trzeba wziąć pod uwagę ilość i rodzaj zanieczyszczeń powstających w zakładzie. Konieczna jest dokładna wiedza o tym, jak są one wytwarzane i w jaki sposób dostają się do powietrza. Informacje, których nie wolno bagatelizować to także temperatura i gęstość owych zanieczyszczeń. Na projekt nanoszone są wszystkie źródła ich powstawania i do nich dopasowywany jest cały system wentylacyjny.

2. Kompleksowy i sprawny montaż systemu wentylacji
Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem wentylacji przemysłowych u klienta. Robimy to sprawnie, szybko i estetycznie.

3. Rozruch wentylacji przemysłowej w zakładzie
Kiedy system jest już zamontowany, należy dokonać jego rozruchu. Zajmują się tym pracownicy naszej firmy, aby sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak należy i jest w 100% zgodne z projektem oraz oczekiwaniami klienta.

4. Przeszkolenie pracowników zakładu przemysłowego
Niezwykle ważne jest właściwe przeszkolenie pracowników, którzy będą codziennie pracować w zakładzie z zamontowaną przez nas wentylacją. Ma to znaczenie dla ich zdrowia i bezpieczeństwa, dlatego odpowiednio wykwalifikowani pracownicy naszej firmy po montażu i rozruchu zajmują się także szkoleniem dla pracowników.