Blog

Ochrona pracowników przed szkodliwym działaniem pyłów to priorytet w wielu branżach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, skutecznych odpylaczy, możliwa jest redukcja większości szkodliwych zanieczyszczeń nie tylko w obrębie hali produkcyjnej, ale także na poszczególnych stanowiskach pracy. Jaki odpylacz przemysłowy będzie najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia do odpylania? Podpowiadamy.

Do czego służą odpylacze?

Urządzenia do odpylania pozwalają usunąć z powietrza szkodliwe pyły produkcyjne, które w negatywny sposób oddziałują na stan zdrowia, a także mogą przyczyniać się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Obowiązujące obecnie przepisy, nakazują ochronę zdrowia pracowników przed działaniem szkodliwych zanieczyszczeń, dlatego w zakładach produkcyjnych muszą zostać zamontowane urządzenia filtrowentylacyjne (filtracyjne i odpylające), które oczyszczają powietrze.

Kryteria wyboru odpylacza

Najważniejszym kryterium wyboru odpylacza jest wysoka jakość urządzenia, która przekłada się nie tylko na skuteczność jego działania, ale także łatwość obsługi. Wybierając nowoczesny odpylacz, zyskujemy gwarancję, że urządzenie bez problemu poradzi sobie z różnego rodzaju pyłami, które powstają na kolejnych etapach produkcji. Wysokiej jakości odpylacz to funkcjonalne i niezawodne urządzenie, które może być stosowane w niewielkich manufakturach, a także dużych zakładach produkcyjnych.

Warto przed wyborem konkretnego modelu zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże dopasować urządzenie odpylające do specyfiki branży, a także sposobu zastosowania. Nie mniej ważne są bezpieczeństwo korzystania z urządzenia, cicha praca i efektywność energetyczna, dzięki której oczyszczanie powietrza z pyłów nie będzie znacząco zwiększało zużycia energii elektrycznej.