BlogOzonowanie

Ozonowanie staje się coraz popularniejszym sposobem na dezynfekcję pomieszczeń. Generatory ozonu chętnie kupują nie tylko właściciele lokali usługowych, restauracji czy hoteli, ale także osoby prywatne. Wybierając ozonator do zastosowania domowego należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, do czego będzie on używany. Dobór modelu odpowiedniego do potrzeb zależy między innymi od wielkości pomieszczeń, które chcemy ozonować. Warto przyjrzeć się parametrom technicznym urządzeń dostępnych na rynku, a nie tylko ich cenom.

Czym jest i jak działa generator ozonu?

Ozonator to urządzenie pozwalające wygenerować ozon, wykorzystując zjawisko podobne do występujących w naturze wyładowań elektrycznych. Proces ten przebiega jednak w kontrolowanych warunkach. Generator ozonu to urządzenie w pełni bezpieczne, pod warunkiem oczywiście, że będzie on użytkowany prawidłowo i zgodnie z instrukcją.

Ozon jest gazem o działaniu dezynfekującym i antyseptycznym. Pozwala usunąć bakterie, wirusy, a także zarodniki grzybów i pleśni. Ozonowanie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach – usuwa nieprzyjemne zapachy i odświeża atmosferę.

Za pomocą ozonatora można przeprowadzić dezynfekcję zarówno całych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, jak i poszczególnych urządzeń oraz mebli. Urządzenie to sprawdzi się w przypadku konieczności odświeżenia wnętrza szafy czy usunięcia przykrego zapachu z lodówki. Za jego pomocą można pozbyć się grzybów i pleśni z kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Domowy generator ozonu można wykorzystać także do odświeżenia wnętrza samochodu.

Co wziąć pod uwagę wybierając ozonator do zastosowania domowego?

Wybierając ozonator do domu lub mieszkania warto kierować się kilkoma kwestiami. Wysokiej jakości generator ozonu powinien cechować się:
• szeroką funkcjonalnością,
• odpowiednią do potrzeb wydajnością,
• mobilnością.

Pod pojęciem szerokiej funkcjonalności kryje się możliwość wykorzystania urządzenia do wielu zastosowań. Skuteczny domowy ozonator powinien bowiem poradzić sobie zarówno z dezynfekcją szafki, jak i odświeżeniem powietrza w dużym pomieszczeniu. Dlatego właśnie przed zakupem należy zapoznać się z wydajnością urządzenia deklarowaną przez producenta. Duże znaczenie ma także mobilność i poręczność. Przenoszenie generatora pomiędzy dezynfekowanymi obszarami musi być bowiem łatwe i wygodne.

Kluczem do sukcesu podczas zakupu ozonatora, podobnie jak w przypadku większości urządzeń, jest wybór modelu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Dobrej jakości generator ozonu to niezastąpione narzędzie w walce z drobnoustrojami w domu i mieszkaniu.